Atrakcje w okolicy

Zapraszamy do odkrycia piękna naszego regionu i skorzystania z lokalnych atrakcji. W okolicy znajduje się wiele miejsc wartych odwiedzenia, takich jak Pałac Wielopolskich w Chrobrzu, Stadnina Koni Michałów, Kościół w Krzyżanowicach, Rezerwat Przyrody Krzyżanowice, Ogród na Rozstajach w Młodzawach Małych, Busko Zdrój, Pińczów czy Pacanów. Dla miłośników historii, przyrody, kultury czy aktywnego wypoczynku mamy coś specjalnego. Nie zwlekaj, zarezerwuj swój pobyt i poznaj uroki naszego regionu!

Generated with Avocode.Path 968

Atrakcje w okolicy Zacisze nad Nidą Resort

Nasz resort to doskonałe miejsce na spędzenie czasu w pięknym i spokojnym środowisku przyrody. W naszej okolicy znajduje się wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Miłośnicy historii z pewnością będą zachwyceni pięknym Pałacem Wielopolskich w Chrobrzu, a amatorzy jazdy konnej z pewnością polubią Stadninę Koni Michałów. Z kolei miłośnicy architektury sacralnej z pewnością zainteresują się pięknym Kościołem w Krzyżanowicach. Naszym Gościom polecamy również Rezerwat Przyrody Krzyżanowice, Ogród na Rozstajach w Młodzawach Małych, Busko Zdrój, Pińczów oraz Pacanów. To wspaniałe miejsca, które pozwolą na relaks w pięknym otoczeniu i odkrycie uroków malowniczej okolicy.

hotel nad nida
Generated with Avocode.Path 968

Dodatkowe informacje

Generated with Avocode.Path 968

Galeria

Chcesz skorzystać z lokalnych atrakcji?

Zapraszamy do skorzystania z lokalnych atrakcji w okolicy naszego resortu wypoczynkowego. Przejażdżki rowerowe, spacery po malowniczych terenach, zwiedzanie zabytkowych miejsc, to tylko niektóre z możliwości, jakie oferuje nasza okolica. Czekają tu na Ciebie piękna przyroda oraz wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia.

Generated with Avocode.Path 968

Pałac Wielkopolskich w Chrobrzu

Pałac w Chrobrzu pierwotnie powstał około 1550 roku. Kilkadziesiąt lat później dobra te wykupił biskup Piotr Myszkowski, a w 1727 przeszły w ręce Wielopolskich.  

Pałac pozostawał w posiadaniu Wielopolskich do powstania PRL. Później stał się m.in. własnością Zespołu szkół Rolniczo – Handlowych. W 2004 roku otwarto w nim pierwszą wystawę (poświęconą Republice Pińczowskiej). Dało to początek Samorządowemu Ośrodkowi Dziedzictwa Kulturowego i Tradycji Rolnej Ponidzia.

zacisze nad nida swietokrzyskie
Generated with Avocode.Path 968

Stadnina koni Michałów

Stadnina powstała w 1953 i od tego czasu konsekwentnie realizuje program hodowlany koni czystej krwi arabskiej.  Poza stadem koni czystej krwi arabskiej stadnina hoduje także konie rasy małopolskiej o rzadko spotykanej maści tarantowatej oraz utrzymuje niewielkie stado kucy szetlandzkich.

Na uwagę zasługuje fakt utrzymywania przez Stadninę Koni Michałów dwóch wzorcowych stad bydła mlecznego: krów rasy jersey oraz krów rasy holszytno-fryzyjskiej, które zostały wielokrotnie nagradzane za wyniki.

hotel zacisze krzyżanowice
Generated with Avocode.Path 968

Rezerwat Przyrody Krzyżanowice

Rezerwat został utworzony w 1954 roku jego powierzchnia wynosi 18 h, wzgórze jest zbudowane z margli kredowych . Rezerwat obejmuje zachodni skrawek ciągnącego się w kierunku południowo – wschodnim od wsi Krzyżanowice wzgórza gipsowego. Roślinność jaka tu występuje to głównie stepowa, około 200 gatunków roślin, liczna fauna bezkręgowa w tym około 30 gatunków reliktowych.
Na obszarze tym występują liczne i bardzo typowe lejki zapadliskowe (werteby i uwały) stanowiące dużą osobliwość geomorfologiczną

hotel ponidzie
Generated with Avocode.Path 968

Ogród na rozstajach- Młodzawy Małe

Ogród znajduje się w Młodzawach Małych w odległości około 14 km od Krzyżanowic, jest to jedyny prywatny ogród botaniczno-ornitologiczny w województwie świętokrzyskim. Na obszarze 1 hektara właściciel zgromadził ponad dwa tysiące odmian roślin i kilkanaście gatunków ptaków ozdobnych. Na terenie ogrodu znajdują się ponad stuletnie drzewa, jaskinie, liczne oczka wodne, strumyki i wodospady. Ogród jest czynny od kwietnia do października w soboty, niedziele i święta.

Generated with Avocode.Path 968

Centrum Bajki- Pacanów

Centrum Bajki w Pacanowie to miejsce, gdzie zarówno małe, jak i nieco starsze dzieci mogą przenieść się do świata wyobraźni, aby spotkać się z ulubionymi postaciami z bajek. Dzięki ciekawym wystawom i prezentacjom multimedialnym połączonym z zabytkowymi eksponatami muzealnymi, dzieci nie tylko mogą spędzić czas na wspaniałej zabawie, lecz także mają szansę się czegoś nauczyć i spotkać Koziołka Matołka.

Generated with Avocode.Path 968

Busko-Zdrój

Leży w malowniczym rejonie Ponidzia, czyli terenem przez który przepływa rzeka Nida. To właśnie woda, zarówno ta w rzece, jak i ta wydobywana z ziemi stanowi największą atrakcję tego miasta. Niewątpliwie jednym z piękniejszych miejsc w Busku-Zdroju jest Park Zdrojowy położony na południu miasta.
Na terenie parku znajduje się wiele ciekawych budynków i obiektów, m.in. sanatorium Marconi, nazywane również „buskimi łazienkami”, składające się z pijalni wód, sali balowej i koncertowej, skwer na rynku z piękną fontanną, a także aleja Adama Mickiewicza, czyli promenada porośnięta kasztanowcami.W mieście można również znaleźć drewniany kościół pw. Św. Leonarda pochodzący z końca XVII wieku, zabytkowa kapliczka św. Anny oraz cmentarz żydowski.

Generated with Avocode.Path 968

Pińczów

Nazywany „perłą Ponidzia”, zachował wiele cennych zabytków, wkomponowanych w krajobraz. Obiekty warte odwiedzenia, to m.in.: sanktuarium Matki Boskiej Mirowskiej, gotycki popauliński zespół klasztorny, pałac Wielopolskich, drukarnia ariańska czy synagoga, sięgająca początków XVI w., a także symbol miasta i regionu – kaplica Św. Anny i wiele innych.


Generated with Avocode.Path 968

Sprawdź też

restauracja zacisze resort

Voucher do Restauracji Heksagon

resort zacisze

Kajaki, rowery, wędkowanie

zacisze resort

Organizacja przyjęć rodzinnych